Cei doi sunt împreună de 20 de ani şi au făcut marele pas anul trecut, de Crăciun, după cum a dezvăluit chiar Corbett în emisiunea The Talk, găzduită de Jerry O’Connell.
„Jerry, nu-mi vine să cred că am uitat să-ți spun că în preajma Crăciunului ne-am căsătorit. Bo și cu mine ne-am căsătorit!”, a spus Corbett.
„Știi, suntem oameni destul de discreți, a completat actorul american. Nu am făcut un anunț. Toți prietenii și familia noastră știau, dar este pentru prima dată când unul dintre noi spune ceva public despre asta, pentru că efectiv nu am avut ocazia. (…) După 20 de ani, am decis să ne căsătorim. Nu am vrut ca 2020 să fie acel lucru la care toată lumea se uită înapoi cu ură… am zis: hai să scoatem ceva frumos din asta”.
Bo Derek şi John Corbett formează un cuplu din anul 2002, când au făcut cunoştinţă la un blind date. Cei doi au dezvăluit că a petrece timp împreună, departe de Hollywood, este secretul relaţiei lor. “Călătorim atât de mult, deci pentru noi locul preferat de vacanţa este acasă”, a spus Derek.
În 2016, Corbett vorbea despre viaţa sa alături de Bo:"Trăim aproape de Santa Barbara, în Califoria. Avem o fermă drăguță. Călărim. Nu avem copii, dar avem copii blănoși - câțiva căței din rasa Ciobănesc German. Vremea este mereu frumoasă, așa că fac plimbări pe motocicletă alături de cumnatul lui Bo, Mike. Cântăm la chitară. Este o viață amuzantă."

















